Toskánsko-  ostrov ELBA  RELAX,PIESOČNÉ PLÁŽE,POTÁPANIE...

 

CAMPING LACONA PINETA

https://www.campinglaconapineta.com/cs/spiaggia-di-lacona.php
 
Relax v prírode
Ostrov Elba ponúka  k návšteve stovky pláží a veľa  dalších zábavných aktivit ako výlety na horských bicykloch , potápanie v modrých hlbinách Stredozemného mora, alebo trekking po veľa označených turistických chodníkoch.
 

Laconská pláž

Jemný piesok,  čistá a vybavená pláž. Ideálna destinácia pre vašu dovolenku s deťmi.

Známá Laconská pláž sa nachádza na južnom pobreží priamo naproti ostrovu Montecristo, je dlhá viac než 1 kilometer a je jednou z najkrásnějších pláží celého ostrova. Zlatavé piesočné duny tejto pláže sú ideálne pre milovníkov pohodlia.

Pokiaľ cestujete s detmi, určitě hladáte pre vašu dovolenku miesto s piesočnou plážou, na ktorej si vaši najmenší budú môcť bezstarostne hrať, a ktorá len pozvolna ameruje do mora: toto a oveľa viac nájdete v Lacone!

Laconská pláž ponúka: plážový areál, bar, restaurácie, požičovne člnov , windsurfing, motorové plachetnice, slnečníky.

Pláž sa tiahne v tvare polkruhu v rovnakomennom  zálive ohraničenom z oboch strán zelenajúcími sa poloostrovmi, Capo Stella a Capo Fonza. Kúsok ďalej od pobrežia sa pisočné dno mění v dno skalnaté s podmorským porastom Posidonie a je ideální pre potápanie.

 

Dalšie odporučané pláže

Pláž Laconella

250 metrov piesočné pláže medzi krásnými útesmy. Vstup na pláž je zo západného konca Laconskej pobrežnej  cesty. k orientaciu vám pomôže dopravné značenie.

Pláž Margidore

Kludná ,piesočná pláž dlhá 800m sa nachádzá priamo naproti mestečku Capoliveri. Dostanete sa na nu jediným vstupom z východného konca Laconskej pobrežnej  cesty. Ponúka požičovňu widsurfingu a lodí, spustenie lodí na vodu a malý nestrážený dok.

Pláž Acquarilli

Pláž Acquarilli je štrková pláž dlhá 300 metrů. Pláž je prístupná pešo z okresnej cesty vedúcej do mestečka Porto Azzurro . Pešia trasa ktorá vedie k pláži začíná na vyhliadkovom mieste vzdialenom 2 km od Lacony

 

Na dalšie blízké pláže sa dá dostat buď z mora, alebo pešo odbočkami z hlavních ciest...

Kemp Ostrov Elba

Rozsiahlý prírodný park, v ktorom tieň vysokých pinií a bujný lesný porast prevonaný charakteristickými stredozemnými silicami vytvára malebné zákutia a pocit intimity. Obytné autá, karavany a stany harmonicky zapadajú do tejto kuzelnej prírodnej lokality.

Camping Lacona Pineta už roky vychádza v ústretí osobitému životnému štýlu svojich hostí a čo nejlepšie uspokojuje ich nároky.

Bohatá ponuka možností ubytovania a služieb si dokáže získať aj tých, ktorý sa chystajú na dovolenku v kempe úplne prvý krát

Parkovacie miesta pre kempovanie se nachádzajú v tieni, majú velkosť do 90 m²a je u nich možnost pripojenia na elektrický prúd, satelitnú anténu a WI-FI.

Personál kempu je vám k dispozici v priebehu celého dňa, stará sa o zábavný program, udržuje čistotu a zaisťuje intimitu prostredia v areály.

Naším cieľom je ponúknuť  tú najkvalitnejšiu dovolenku v súlade s prírodou a zaistit bezpečnosť a zdravie hostí aj personálu.

 

 

Na cestách s karavanom - Toskánsko

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=4lBur7BYOuY
 

Tento rok sa cielom našej cesty stalo opäť Taliansko. Nemožem si pomôcť, ale rád sa tam vraciam. Táto krajina má neopakovatelné čaro a stále je tu čo objavovať. Výber padol na kemping ( https://www.bocchedalbegna.com/en/ ) neďaleko mestečka Albínia na juhu Toskánska. To hlavne z dôvodu relatívnej blizkosti miest, ktoré sme plánovali navštíviť. Kemping spĺnal vyskoké talianské štandardy. Ale keď som si rezervoval miesta tak som na ich webovej stránke prehliadol, že psy tu majú pobyt zdarma. Čo majtelia psov húfne využili. Nakoniec sme si prítomnosť psov uvedomili, len keď  prechádzali popred karavan. Samozrejme na vodítku a s majitelom. Pre psov bola tiež vyhradená samostatná pláž úplne oddelená od ostaných pláži.

 
Prvým naším cieľom bolo Pitigliano, mestečko postavené na skale. Keď k nemu prichádzate tak sa náhle vynorí zo zákruty a naskytne sa vám pohľad na ktorý len tak ľahko nezabudnete.
Mesto je ako aj väčšina Toskánskych miest postavený na kopci. Bolo to nie len z obranných dôvodov, ale tiež aj ako ochrana pred komárni roznášajúcimi maláriu. Jeho úzke uličky sú malebné a je príjemné sa po ních len tak bezcieľne potulovať.
Ďalšim cieľom naších výletov bola Siena. Stredoveké mesto postavené na troch kopcoch, ktorého história začala ešte v dobe osídlenia Etruskami. Mesto, ktoré nesmiete pri návšteve Toskanska obísť. Známe je aj konskými dostihmi - Palio, ktoré sa jazdia na neosedlaných koňoch priamo na námesti. V čase našej návštevy práve vrcholili prípravy na augustový závod a to bolo patrične vidieť ale aj cítiť.V Siene sa tiež nachádza najväčšia gotická katedrála v Taliansku.
 
Cestou zo Sieny sme sa zastavili v meste Volterra, ktoré je ako inak postavene na kopci a ponúka krásne výhľady na okolitu krajinu. 
Neďaleko od kempingu je mesto Orbetello. Podobne ako množstvo iných miest v Toskansku bolo založene Etruskami. Okrem obdivovania pamätihodností tu možete ochutnať aj výbornú zmrzlinu. Talianska zmrzlina je svetoznáma ale táto bola hádam ta najlešia. Chute mascarpone a ricotty, ale aj iných fajnôtok len lákali na ďalšie porcie.
 
V Toskánsku je toho veľa čo obdivovať. Malebné mestečka na vrcholoch kopcov, z ktorých na vás dýcha história od etruskej a rimskej kutúry až po súčastnosť. Vinice a olivove háje v údoliach pod nimi, ktoré priam lákaju zastaviť sa, chviľu posedieť v ich tieni a dať si za pohárik vína.