Taliansko

 

Taliansko je všeobecne obľúbená destinácia nejedného z nás. Je to aj preto, že je relatívne blízko. Večer sadnete do auta a ráno ste pri mori v Taliansku. Taliansko je známe veľkým množstvom kempov na rozličnej úrovni. No už trojhviezdičkové kempy sú na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme platí, čím viac hviezdičiek tým vyššia kvalita. S karavanmi z našej požičovne karavanov sme už precestovali veľa kilometrov – skúsime vám poradiť, ktoré miesta sú zaujímavé.

 

 

Sever Talianska: Bibione, Caorle, Lido di Jessolo, Cavallino

Zo všetkých týchto miest je len pár kilometrov do Benátok. Veľmi zaujímavý je výlet loďou z Punta Sabbioni. Necháte tam odparkovaný karavan, nastúpite na loďku a vystúpite 5 minút od námestia San Marco. Nemusíte sa trápiť s parkovaním – je to rýchle a pohodlné.

V Caorle aj v Lido de Jesollo na Vás čaká aquapark. V aquaparkoch je aj celodenný program s rôznymi vystúpeniami a samozrejme atrakciami.

Tip: kemp Capalonga – Bibione

Tento kemp síce nepatrí do kategórie úplne najlacnejších, ale myslím si, že je na vysokej úrovni vďaka klientom z Nemecka, Rakúska a Talianska. Všade sa udržiava čistota a sociálky sú vždy na 100%. Veľa ľudí si vyberie tento kemp práve preto, že si môže zarezervovať miesto hneď pri mori (lagúna). K dispozícii je mólo, kde si môžete priviazať napr.: nafukovací čln a nemusíte sa doprosovať a hľadať možnosti úväzu ako v Chorvatsku. Pláž sa každé ráno čistí. Každopádne odporúčam zobrať si bicykle so sebou. Cyklotrasy sú až do centra Bibione, dajú sa rôzne kombinovať – do Bibione cez mesto a späť po pláži. My sme maximálne spokojní. Viac na:https://www.capalonga.com/ 

Tip: ďalšie výborné kempy v Taliansku (4-5 hviezdičkové)

Stred Talianska: Od Ravenny nadol po Anconu, Rimini – celá riviéra

Ak sa rozhodnete pre cestu do stredu Talianska – nezabudnite po ceste urobiť radosť svojim deťom (ale aj sebe) a zastaviť sa v zábavnom parku, kúsok od Raveny –Mirabilandia https://mirabilandia.it/ Každý rok v tomto zábavnom parku pribúdajú nové atrakcie. Zaplatíte vstupné a koľkokrát využijete atrakcie je už len na Vás.

Riviéra okolo Rimini – veľmi veľa atrakcií ako napr. delfinárium, aquaparky, Fiabilandia – zábavný park, aquarium a samozrejme nezabudnuteľné San Marino, ktoré vie očariť každého či už cez deň, alebo večer.

Tip: Camping Villaggio Rubicone

4-hviezdičkový rekreačný kemp sa rozprestiera na 120 000 metroch štvorcových, priamo na pobreží a je ohraničený kvalitou plážou na riviére Romagna. Oáza pokoja ponorená do nedotknutej prírody je skutočný raj pre rodinu. Kemp ponúka rôzne typy ubytovania: od miest pre stany, cez karavany až po murované bungalovy, mobilné domy a hotelové izby. V kempe sa môžete zúčastniť množstva rôznych športových podujatí a súťaží organizovaných v kempe každý týždeň – vrátane lukostreľby, kanoe, golfu, plachtenia, džudu, latinskoamerického tanca a mnoho ďalších.


 

Camping Rubicone má veľmi dobrú polohu pre rôzne výlety do okolia tohto regiónu: Rimini je len 12 km, San Marino 28 km, Ravenna 30 km a niektoré hlavné vodné a zábavné parky sú len pár minút jazdy od kempu. V jeho blízkosti sú tiež známe talianske mestá umenia, napríklad Benátky a Florencia. Viac na https://www.campingrubicone.com/

Západ Talianska

Ak sa rozhodnete pre Toskánsko – tak určite nesmiete minúť šikmú vežu v Pise. Nezabudnuteľný zážitok je aj z Verony, Firenze, Siena – celé Toskánsko je čarovné. Vôňa leta, vína, pizze, špagiet, leto na ktoré sa nezabúda.

Z Talianskeho mesta Livorno chodí trajekt na Korziku a taktiež na Sardíniu, ktorá sa právom nazýva Karibik Európy.


 

Požičajte si aj Vy karavan z našej požičovne karavanov objavte zaujímavé miesta v Taliansku! S prenajatým karavanom sa nebudete viazať na jedno miesto...

 

Camp UNION LIDO *****   

Vitajte v 5-hviezdičkovom kempingu v Taliansku- fantastické pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategorii!!!

 

Union Lido, Camping, Glamping, Lodging & Hotel sa nachádza na pobreží Cavallino Treporti, čo by kameňom dohodil od mágie Benátok. Viac ako 60 rokov sa staráme o vaše pohodlie s jedinečnými službami a riešeniami bývania, ktoré spĺňajú všetky vkusy.

Union Lido, 5-hviezdičkový kemping v meste Cavallino - Benátky, ponúka širokú škálu trás pre kempingy, karavany a stan . Nachádzajú sa v rôznych častiach kempingu, môžete si vybrať medzi trávnikmi, ktoré sú orientované k moru, parkovacie miesta  v borovicovom lese alebo parkovacie miesta Luxury Collection.

Tieň,  piesočné alebo trávnaté dno , s extra-veľkých plôch do 200 m², vybavené modernou vrátane všetkých zariadení, vrátane výstupu TV so satelitným príjmom a Wi-Fi zdarma, rozstupy Union Lido poskytujú pohodlie pre vaš karavan , príves alebo jednoduchý stan.

Piazzole Lido Luxury Suite Collection - pre obytné prívesy a karavany - rezervovateľné

Nový super parkovacie miesta sa nachádzajú niekoľko krokov od pláže, od 160 do 200 m², s nakládkou a vykládkou vody, elektrickou energiou 16 ampérov a TV-SAT zásuvkou. Širokopásmové pripojenie zdarma WI-FI.

Vybavenie: 16A elektrická zásuvka / voda / odtok / TV-SAT / širokopásmové bezdrôtové pripojenie WiFi

Exkluzívne služby zahrnuté v cene:
- Luxusná karta

The Luxury karta zahŕňa:
 

- denne po celú dobu pobytu (na vyžiadanie)
- 1 vstup na osobu do Maríno Wellness & SPA (od 14 rokov)
- Doprava zadarmo wi-fi až 2 Mb
- 1 vstup pre celú rodinu na Marino Family Morning (v sezóne) znížená na 50%

Ceny zahŕňajú:
 

teplú vodu v sprchách, umývadlá a drezy, toalety , z veľkej časti opatrené škôlky, ktoré sú prístupné pre zdravotne postihnuté osoby a zariadenia vybavené teplou vodou 24 hodín , 50 % z nich je ohrievaná solárnou energiou)
používanie pláže (lehátka a slnečníky za poplatok)
využívanie aquaparku Marino a Aqua Park Laguna
10% DPH
daň z odpadu a spotreba elektrickej energie.

PLÁŽ

Nádherný výhľad ... a more ako pozadie

 
Viac ako jeden kilometer od súkromnej pláže , v čistote  Cavallino Riviera, v tomto roku tiež získal prestížne OCENENIE  modrou vlajkou.
Ponuka pre každého, ideálne pre zábavu, hry,  šport a relax.
Vaša dovolenka začína tu.

DETI ....

 
Deti v Union Lido sú umiestnené v "centre obce". Animačný tím ponúka denný program pripravený na uspokojenie potrieb našich malých hostí, počnúc 18-mesačnými deťmi do 15 rokov. Činnosti sú rozmanité a vhodné pre každú vekovú skupinu.
Miniatúrna diskotéka v amfiteátri zakončí celý deň.

 

FUN CLUB:
 

Baby Club 18 mesiacov - 2 roky:
Activity Park malú škôlku uvítajú  menší dáva im šancu zahrať si v parku, "plaziť sa" v tieni, alebo zostať v spoločnosti starších detí.
Služba je pri rezervácii bezplatná s výnimkou prvej registrácie za poplatok 12 €, darovaný charitatívnej službe v Città della Speranza.

Mini Club 3 - 6 rokov:

Program plný umeleckých a fantastických aktivít naplní vaše dieťa. Malovanie na tvár, škola na varenie, maľovanie na plátne, výlety na objavovanie prírody v parku, ručné aktivity a skupinové hry rozvíjajú kreativitu všetkých malých hostí.

 

Maxi Club 7 - 11 rokov:
 

Starší budú mať šport ako ústredný bod dovolenky. Každé popoludnie iný turnaj s možnosťou hrať ping pong, basketbal, volejbal, futbal, plávanie a lukostreľbu.
Scout Camp bude príjemnou alternatívou pre tých, ktorí preferujú dobrodružstvo športovej súťaže; pre Zumba deti, Zumba deti nebudú chýbať.

Teen Club 12-15 rokov:

Novinky 2017, osobitnú pozornosť chalanov s špecificky cielené aktivity:
teen Disco: The Cavana Music & Fun je klub, kde teenageri sa môžu zabaviť v priestore vyhradenom pre nich.
Denné futbalové turnaje a futbalové nočné turnaje.
Zumba a Aquapower pre tých, ktorí chcú prísť do sveta fitness.

... a ak ešte nie je dosť:

Futbalová škola pre deti od 5 do 12 rokov *

Family Talent Show s testami v Amfiteáter každý deň a ukázať sa každý utorok večer.

* za poplatok

Zábavný svet !!!

 
naozaj nezabudnuteľná dovolenka s exkluzívnou zábavou ponúka Funny World, tematické Union Lido ihrisko, kde každá atrakcia a aktivity sú neustále sa meniace a spĺňajú prísne protokoly talianskych a medzinárodných noriem pre bezpečnosť a pohodlie. Urobte si dovolenku v Union Lido unikátnu s emóciami Funny World!
 
 

Marino Wellness & SPA

V hoteli Marino Wellness & SPA si zamilujete výhlad na more.

Ozajstná oáza slanou vodou a exkluzívne procedúry s Thalasso okruhu vo vykurovaných kúpeľov, aróma parný kúpeľ, kruhový multijet kúpele, šumivé pláže, bio sauna, japonský bazén, strešné solárium, multijet ošetrenie, masáže a programy vlastná krása.

Thalasoterapia využíva kombinované pôsobenie faktorov morského prostredia a priaznivého pobrežného podnebia. More je nepostrádateľným zdrojom starostlivosti, schopným obnoviť naše telesné blaho a pokoj s absolútnou prirodzenosťou.
 
 

Cesta chutí a vôní...

Vo vnútri Holiday Park si môžete vychutnať to najlepšie z talianskej kuchyne so širokým výberom miest, ktoré dokážu uspokojiť každú vašu túžbu a gastronomickú potrebu, od rafinovanej večere až po rýchle a chutné občerstvenie.

Reštaurácie, pizzérie, lahôdky, Creperie, bary a bufet-bar sú k dispozícii vo všetkých hodinách dňa.

TOTO VŠETKO NAJDETE NA :https://www.unionlido.com/