Francúzko - Disneyland

Disneyland

 


Nemeckom prejdete bez poplatkov, ale vo Francii zaplatíte 7 €, 33 €, 13 € a 3 € , to isté i na ceste zpeť / vo Francúzku , možte íst po cestách triedy N a tie sú bezplatné /. Hned za mýtnou bránou, kde sa platí poplatok 3 €, je sjazd k Disneylandu. Za parkovánie v Disneylande zaplatíte 30 € na deň, nedoporučujeme teda prichádzať den vopred a parkovať , pretože pobyt sa pak predraží o dalších 30 €. Jedná se čistě len o parkovište, takže tu není možné dotankovat vodu a ani sa pripojiť k elektrickej sieti.

 

Disneyland Disneyland

Približně 10 km zpeť po dialnici, po kterej ste prišli, je sjazd do mestečka Crécy la Chapelle. Mestečko prejdite a za ním odbočte na semaforoch doprava, smerem na Serboone. Hned za semaforom uvidíte vjazd do krásného kempu Soleil de Crécy. Za noc síce zaplatíte 32 €, kemp je však vybavený bazénami, barom, sprchami, bistrom, obchodíkom a detským ihriskom. Odkaz na stránky kempu : www.campinglesoleil.com.

Disneyland Disneyland
Disneyland Disneyland

Druhý den ráno prídite do Disneylandu. Nezlaknite sa, pri vstupe najskôr zkontrolujú, či so sebou nemáte v batožine zbrane a pod. Potom môžete pokračovat k pokladni na pravej strane.

 

Disneyland Disneyland
Disneyland Disneyland

Děti do troch rokov majú vstup zdarma, za dieťa do 14 rokov zaplatíte 32 € a za dospelého 74 €. Tento vstup platí pre oba parky – ako do Parcs Disneyland, tak i do Walt Disney Studios (tento park však zavárajú už v 18:00 ).

 

Disneyland Disneyland
Disneyland Disneyland

Tento park doporučujeme navštívit deťom všetkých vekových kategorií, avšak i rodičov pohltí skvelá atmosféra parku.