Rady pre dokonalú dovolenku

V tomto jednoduchom návode sme sa zamerali na základné kroky, ktoré sú dôležité k správnemu naplánovaniu dovolenky a väčšiny podľa nás dôležitých vecí, ktoré by vám mohli pri zlej voľbe znepríjemniť vašu dovolenku.

1. krok - Správne rozhodnutie

Základom bezproblémovej dovolenky je odhodlanie a chuť užiť si cestovanie s karavanom na 100%. K tomuto rozhodnutiu je dobré využiť viac informácií, prevažne od ľudí, ktorý už s karavanom cestovali. Doporučujeme Vám využiť informácie od Vašich blízkych priateľov, prípadne vyhľadať zaujímavé cestopisy na internete, alebo internetových fórach ako napríklad na slovenskom fóre www.caravaning.sk alebo českých fórach www.caravanlife.cz www.caravan24.cz .

2. krok - Výber termínu

Dovolenku má väčšina z nás spojenú najmä s letom, ale pri cestovaní karavanom je dovolenka krásna po celý rok. Dôležité pri voľbe termínu je práve objednanie vozidla v dostatočnom predstihu, pretože sa vám môže stať, že práve ten váš termín bude pri objednaní na poslednú chvíľu vypredaný. Týka sa to hlavne letných termínov, ktoré bývajú vypredané už niekoľko mesiacov dopredu. Výhodou termínov mimo hlavnú sezónu je prevažne nižšia cena.

3. krok - Výber destinácie

Tento krok je veľmi dôležitý. Je nespočetne veľa miest dostupných autokaravanom od Slovenska až po vzdialenejšie miesta po celej Európe. Pri tomto výbere je potrebné brať ohľad na počet vodičov v karavane, na čas ktorý chcete stráviť priamo cestovaním a v neposlednej rade tiež to, koľko peňazí chcete do dovolenky karavanom investovať. Každý najazdený kilometer sa totiž stáva v celkovom počte nezanedbateľnou položkou. Je teda dôležité si vopred naplánovať cieľovú destináciu a zistiť si o nej čo najviac informácií. Každá krajina má svoje špecifiká a hlavne ku karavaningu je v každej zemi iný prístup. Niekde je povinnosť i s karavanom parkovať v kempoch alebo špeciálnych miestach, v iných krajinách nie je problém parkovať tzv. "na divoko".

4. krok - Vyhľadanie požičovne

Pokiaľ ste si prešli všetky tri predchádzajúce kroky, neváhajte a rezervujte si termín na prenájom karavanu v našej požičovni ešte dnes. Na rezerváciu môžete využiť nasledovné kontakty:

 karavanypk@gmail.com, alebo nás neváhajte kontaktovať na Tel. čísle: +421 905 616 947