Tropikárium v Budapešti

17.04.2011 22:50

 

V jedenásť metrovom presklenom tuneli plávajú priamo nad hlavami návštevníkov trojmetrové žraloky doprevádzané kolóniou farebných morských rybičiek... 
 Okrem života v hlbočine tu nájdete aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky sa kľukatia nad lenivo odpočívajúcimi mississipskými aligátormi.

Najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažíva v pokoji. 50 druhov iných menších (5-40 tisíc litrových) akvárií a terárií. V 1. sále môžete vidieť ryby maďarskej fauny, medzi nimi sú aj chránené ryby Maďarska. Je ich možné pozorovať vo svojom prirodzenom životnom prostredí, vo vonkajšej nádrži...  Ocitnete v hĺbke dažďového pralesa, veď tu nám ponad hlavy voľne lietajú farebné exotické vtáky, a s hravou ľahkosťou poskakujú malé hodvábne opičky-kosmáče, nehovoriac o zelených, žltých, červených a inofarebných hadoch, ktoré sa tu elegantne rozťahujú...Vstúpite tiež do sveta aligátorov a tropického dažďového pralesa.V galérii čakajú chameleóny, obrovské korytnačky, pavúky a škorpióny...

V sladkovodnej časti môžu návštevníci vidieť ryby žijúce v prostredí vernom ich pôvodnému, nádherným a nedotknutým jazerám Ázie a Afriky, plávajúce medzi fantastickými zelenými vodnými rastlinami a skalami. Tu sú hviezdami pirane....  11 metrový pozoruhodný tunel a 4 metre hlboké žraločie akvárium, kde len na dotyk ruky nad hlavami návštevníkov plávu strašidelne vyzerajúce žraloky - tigrované, leopardie a útesové. Odborní ošetrovateľovia Tropicaria, disponujúci potápačským certifikátom sa týždenne potápajú, aby zo svojich rúk nakŕmili žraloky a vyčistili ich nádrž. Príležitostne rozdajú týmto dravcom 12-15 kg morských rýb. Kŕmenie žralokov okrem niekoľkých výnimiek, prebieha pravidelne každý štvrtok medzi 15-16 hodinou.

Nádrž, kde návštevníci môžu - hladkať raje - patrí právom medzi najobľúbenejšie. Pod dohľadom ošetrovateľov ich môžete kŕmiť a dotýkať sa hodvábnej kože..

 

Tropicarium Budapest
Nagytétényi út 37-43.
1222 Budapest
Tel.: 06-1-424-3053
E-mail:
matrai@tropicarium.hu
Web: www.tropicarium.hu
Tropicarium sa nachádza vo vnútri nákupného centra Campona

Späť