Kemping Padova 3. ostrov RAB . PIESOK !!! PRE DETI !!!

06.02.2018 13:31

Na svojom riadenom pozemku a na ihriskách sa v kempingu Padova 3 môže ubytovať až 1500 hostí, či už na rovine, alebo v mobilných domoch "Sun Roller Rab", ktoré sa nachádzajú na malom kopci v tieni borovicového lesa pozdĺž hranice tábora. Tábor má vynikajúcu infraštruktúru, zábavné a obchodné centrum, reštaurácie ... The Padova 3  Kemp tiež ponúka čoraz populárnejšie mobilné domy.

 

 

Do mesta Rab sa môžete dostať loďou alebo pešo, pozdĺž prímorskej promenády. V prednej časti kempu sa nachádza dobre udržiavaná piesočnatá pláž s kotvením pre malé člny a menšiu kamennú pláž.

Ostrov Rab ponúka veľa zaujímavých aktivít pre milovníkov prírody. Popri plávaní na nádherných plážach v meste Rab si návštevníci môžu vychutnať aj chodníky, cyklotrasy, naučné chodníky, potápanie, tenis,atď. Na rozdiel od kúpania v mori sú tieto aktivity k dispozícii po celý rok a sú obľúbené najmä hosťami, ktorí prichádzajú mimo sezóny.

Turistické chodníky

Ostrov Rab má dĺžku 22 km a šírku 11 km, ale má až 100 km značených turistických chodníkov vhodných na ľahkú prechádzku a trek. Niektoré z nich, ako tzv. Lungo kobyla, bežia len pozdĺž pobrežia, zatiaľ čo iné sa odchyľujú do vnútrozemia ostrova prostredníctvom sviežiacich lesov a geologicky zaujímavých čŕt.

Najvyšší vrch na ostrove Rab je Kamenjak na 408 m nad morom. Nedostatok výšok však neznamená, že Rab nemá turistické chodníky . Jeden z nich vedie priamo do Kamenjaku, odkiaľ máte výhľad na Rab, jeho súostrovie, ostrovy Cres, Lošinj, Silba, Olib, Krk a Pag a horský masív Velebit.

Odporúčame turistickú túru na polostrove Kalifront a zalesnenú prírodnú rezerváciu Dundo, ktoré nie sú náročné a môžu sa tešiť tým, ktorí sú menej fyzicky schopní a starší ľudia.

Známy náučný chodník na Rabe je Premužić Trail. Jedna časť je vedená cez prírodnú rezerváciu Dundo a polostrov Kalifront. Druhý je asi 5 km dlhý a nachádza sa medzi Supetarska Draga a Lopar. Nachádza sa tu aj "rímska cesta", ktorá je súčasťou cesty trasy cesty s metódou budovania z obdobia rímskej ríše. Náučný chodník vedie na kamenistej pôde, ktorá poskytuje krásny výhľad na polostrov Lopar a ostrovy sv. Grgur a Krk. Hory Velebit môžete vidieť na pozadí.

Cyklistické trasy

Celková dĺžka cyklistických chodníkov na ostrove Rab je viac ako 100 km a spájajú všetky časti ostrova vrátane vrcholu Kamenjak, ktorý by sme chceli osobitne zdôrazniť kvôli jeho nádhernému výhľadu na Kvarner a Velebit, lesy a rezervu Dundo na polostrove Kalifront a polostrove Lopar, kde sú zreteľne viditeľné účinky erózie na flyšovom teréne. Niekoľko cyklistických chodníkov vedie k piesočnatým plážam alebo flyšovým hrebeňom. Rabské cyklotrasy potešia všetkých priaznivcov horskej cyklistiky.

Geopark

Geopark je spoločným projektom prevádzkujú mesta Rab a Prírodovedeckej fakulty v Záhrebe. Pri príprave projektu bolo zaregistrovaných viac ako sto geologických lokalít a potom bola značená prvá geologická značka pozdĺž trasy slávnej turistického chodníka Premužić. Znaky napísané v štyroch jazykoch označujú 25 geografických bodov. Na vstupných miestach Geoparku sú aj znaky, ktoré smerujú návštevníkov k zaujímavým geologickým črtám pozdĺž trasy.

Tenis a iné športové a rekreačné aktivity

Hotel Imperial ponúka veľa športových a rekreačných aktivít v rámci svojich ubytovacích zariadení: 19 tenisových kurtov, 3 bazény, 2 wellness centrá a veľké vonkajšie zábavné centrá pozdĺž turistického letoviska San Marino v Lopare. Mierne stredomorské podnebie umožňuje hrat tenis po celý rok.

potápanie

 

Potápanie sa stáva čoraz populárnejším športom a šesť potápačských základní na ostrove Rab ponúka potápačské hodiny a potápačské výlety spolu s odbornými sprievodcami a prenájmom vybavenia. Pre milovníkov potápania je obzvlášť zaujímavý podmorský svet Rab a jeho blízke ostrovy a pobrežia :podmorské jaskyne a tunely, rybníky, mäkkýše, koraly a malé vraky (Kostača, ostrov Grgur, údolie Macinj, Medova Buža jaskyňa, vrak nákladnej lode v Zavratnickom zálive, Punta a Kalifront). Ako mimoriadne zaujímavú lokalitu by sme chceli zdôrazniť chránené pole amfora v okolí mesta Sorinj.

Najmladší hostia budú potešení z nového zábavného obsahu v kempingu Padova 3 .

Rovnako ako extrémne populárna oblasť Impy v kempingu San Marino, kemp Padova 3 ponúka celodennú zábavu pre deti s vonkajšími ihriskami špeciálnymi animačnými programami a herňou s uzavretým typom , kde sa budú konať rôzne aktivity pre mladých , umelecké a hudobné workshopy, narodeninové oslavy atď.).

 

 

 

Späť