Camping San Marino ****ostrov Rab - PRE DETI !! PIESOK!!!

06.02.2018 12:22

Kemping San Marino sa nachádza na polostrove Lopar na ostrove Rab . Ponúka všetky zariadenia a služby potrebné pre príjemný kemp . Camp San Marino môže ubytovať 3500 hostí na pozemkoch a ihriskách pre stany alebo karavany, v mobilných domoch "Sun Roller Rab" a v izbách v rezidencii San Marino, čo je novinkou v ponuke. Topolové stromy poskytujú príjemný odtieň nad pozemkami.

 

 

Známa piesočná pláž, "Rajska plaža" ( Paradise Beach ), je pred kempingom. Ponúka rôzne športové a zábavné zariadenia a je obzvlášť obľúbený medzi rodinami s malými deťmi.

 

odkaz na camping: https://www.rab-camping.com/eng/camping-san-marino

 

video: https://www.youtube.com/watch?v=rPNkS5Dn-eM

Cenník najdete na : https://www.rab-camping.com/eng/stranice/price-list-campsite-san-marino

Ostrov Rab ponúka veľa zaujímavých aktivít pre milovníkov prírody. Popri plávaní na nádherných plážach v meste Rab si návštevníci môžu vychutnať aj chodníky, cyklotrasy, naučné chodníky, potápanie, tenis,atď. Na rozdiel od kúpania v mori sú tieto aktivity k dispozícii po celý rok a sú obľúbené najmä hosťami, ktorí prichádzajú mimo sezóny.

Turistické chodníky a turistické chodníky

Ostrov Rab má dĺžku 22 km a šírku 11 km, ale má až 100 km značených turistických chodníkov vhodných na ľahkú prechádzku a trek. Niektoré z nich, ako tzv. Lungo kobyla, bežia len pozdĺž pobrežia, zatiaľ čo iné sa odchyľujú do vnútrozemia ostrova prostredníctvom sviežiacich lesov a geologicky zaujímavých čŕt.

Najvyšší vrch na ostrove Rab je Kamenjak na 408 m nad morom. Nedostatok výšok však neznamená, že Rab nemá turistické chodníky . Jeden z nich vedie priamo do Kamenjaku, odkiaľ máte výhľad na Rab, jeho súostrovie, ostrovy Cres, Lošinj, Silba, Olib, Krk a Pag a horský masív Velebit.

Odporúčame turistickú túru na polostrove Kalifront a zalesnenú prírodnú rezerváciu Dundo, ktoré nie sú náročné a môžu sa tešiť tým, ktorí sú menej fyzicky schopní a starší ľudia.

Známy náučný chodník na Rabe je Premužić Trail. Jedna časť je vedená cez prírodnú rezerváciu Dundo a polostrov Kalifront. Druhý je asi 5 km dlhý a nachádza sa medzi Supetarska Draga a Lopar. Nachádza sa tu aj "rímska cesta", ktorá je súčasťou cesty trasy cesty s metódou budovania z obdobia rímskej ríše. Náučný chodník vedie na kamenistej pôde, ktorá poskytuje krásny výhľad na polostrov Lopar a ostrovy sv. Grgur a Krk. Hory Velebit môžete vidieť na pozadí.

Cyklistické trasy

Celková dĺžka cyklistických chodníkov na ostrove Rab je viac ako 100 km a spájajú všetky časti ostrova vrátane vrcholu Kamenjak, ktorý by sme chceli osobitne zdôrazniť kvôli jeho nádhernému výhľadu na Kvarner a Velebit, lesy a rezervu Dundo na polostrove Kalifront a polostrove Lopar, kde sú zreteľne viditeľné účinky erózie na flyšovom teréne. Niekoľko cyklistických chodníkov vedie k piesočnatým plážam alebo flyšovým hrebeňom. Rabské cyklotrasy potešia všetkých priaznivcov horskej cyklistiky.

Geopark

Geopark je spoločným projektom prevádzkujú mesta Rab a Prírodovedeckej fakulty v Záhrebe. Pri príprave projektu bolo zaregistrovaných viac ako sto geologických lokalít a potom bola značená prvá geologická značka pozdĺž trasy slávnej turistického chodníka Premužić. Znaky napísané v štyroch jazykoch označujú 25 geografických bodov. Na vstupných miestach Geoparku sú aj znaky, ktoré smerujú návštevníkov k zaujímavým geologickým črtám pozdĺž trasy.

Tenis a iné športové a rekreačné aktivity

Hotel Imperial ponúka veľa športových a rekreačných aktivít v rámci svojich ubytovacích zariadení: 19 tenisových kurtov, 3 bazény, 2 wellness centrá a veľké vonkajšie zábavné centrá pozdĺž turistického letoviska San Marino v Lopare. Mierne stredomorské podnebie umožňuje hrat tenis po celý rok.

potápanie

 

Potápanie sa stáva čoraz populárnejším športom a šesť potápačských základní na ostrove Rab ponúka potápačské hodiny a potápačské výlety spolu s odbornými sprievodcami a prenájmom vybavenia. Pre milovníkov potápania je obzvlášť zaujímavý podmorský svet Rab a jeho blízke ostrovy a pobrežia :podmorské jaskyne a tunely, rybníky, mäkkýše, koraly a malé vraky (Kostača, ostrov Grgur, údolie Macinj, Medova Buža jaskyňa, vrak nákladnej lode v Zavratnickom zálive, Punta a Kalifront). Ako mimoriadne zaujímavú lokalitu by sme chceli zdôrazniť chránené pole amfora v okolí mesta Sorinj.

Jadranské more je jedným z najčistejších morí v Stredozemnom mori a práve kvôli tomuto čistému moru prilákal Rab na tento ostrov viac ako 120 rokov. Dobre udržiavané pláže ponúkajú rôzne možnosti: môžete relaxovať v baroch s niektorými občerstvením alebo chodiť po niektorých cestách. Ak si užijete aktívnu dovolenku a chcete si vziať viac aktivít ako len kúpanie , nájdete množstvo cyklistických trás, ktoré vám pomôžu preskúmať ostrov Rab.

Teplé more priťahuje kúpajúcich sa k mnohým skalám a kamienkovým a piesočnatým plážam, pre ktoré je Rab obzvlášť známy. Pláže Barbat a Banjol sú známe, ale obľúbené piesočné pláže sú Kampor a Lopar a samozrejme aj po známej, kilometrovej a polovej dlhej Rajskej (rajskej) pláži.

Modré more nie je len prírodnou krásou Rabu Rab sám vlastne vzal svoje meno z jeho lesov (Illyrian meno pre ostrov je Arba, čo znamená "zalesnené", "zelené"). Jedna štvrtina ostrova je stále zalesnená a najznámejší les sa nazýva Kalifront alebo Dundo. Polostrov Kalifront má jeden zo vzácnych zachovaných stredomorských holmových dubových lesov. Les najväčších dubových ostrovov v Chorvátsku je pretína chodníkmi pre pešiu turistiku. Turistické chodníky sú ľahké, takže starší ľudia si ich môžu vychutnať, rovnako ako tí, ktorí sú menej fyzicky schopní. Ak sa prechádzate po polostrove Kalifront, budete nielen spokojní s bohatou stredomorskou vegetáciou, ale aj s čistým morom a niektoré z početných zátok, ktoré tvoria polostrov.

Spolu s lesmi radí aj početné parky . Jedným z vrcholov je park Komrčar, ktorý stojí na začiatku polostrova Rab. Na bývalom pasienku na začiatku 20. storočia boli vysadené mnohé stromy: pobrežné a čierne borovice, cyprus, popol, dub, dub, ihličnaté kríky, agáve a indické figy.

Ak vás priťahujú zvyšné prírodné krásy Rab, prejdite po prehliadke Premužić. Postavený v tridsiatych rokoch minulého storočia, táto naučná stezka prechádza najzaujímavejšími časťami Kalifront a čiastočne cez oblasť najsevernejšej časti ostrova Lopar a Fruga. Na tejto ceste nájdete niektoré z endemických rastlinných druhov regiónu Kvarner, ako aj niektoré z 162 druhov vtákov, z ktorých mnohé žijú na ostrove Rab.

 

Ak hľadáte dovolenku s modrým a čistým morom, prírodnou krásou a chcete si vychutnať prechádzku bohatou stredomorskou vegetáciou , vyberte si ostrov Rab. Jeho parky a Kalifront lesy na vás čakajú, rovnako ako jej piesočné pláže.

                                                                     VÝLETY AUTOM / MINI VAN / AUTOBUSOM 

RAB CITY SIGHTSEEING - FELIX ARBA

Sprevádzaný profesionálnym sprievodcom preskúmajte kultúrne a historické pamiatky starého mesta Rab, ktoré Rimania nazvali Felix (šťastný). Po krátkej prestávke pokračujte v skúmaní miest a prírodných krás ostrova Rab (Kampor, Mundanije, Sup Draga, Lopar). Cena za osobu zahŕňa: dopravu, sprievodcu, vstup do katedrály štátnej pokladnice a ľudové múzeum v kláštore sv. Eufémia.

NÁRODNÝ PARK PLITVICKÝCH LAKOV

Od roku 1979. "Plitvické jazerá" boli zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. NP Plitvické jazerá boli založené v roku 1949. Ide o najstarší a najpopulárnejší chorvátsky národný park s viac ako miliónom návštevníkov každý rok. Hlavnou atrakciou tejto výnimočne zachovanej oblasti sú kaskádovité vodopády, 16 krištáľovo modrých jasných jazier a prameňov a storočný dubový les. Prostredníctvom jedného z známych filmov Winnetou "Treasure of the Silver Lake", ktorý bol natočený tu, sa svet naučil o tomto krásnom mieste. Dnes sa tu nenarazíte na indiánov a kovbojov, ale môžete sa oddýchnuť zvuky vody a prekvapiť prírodnými krásami. Jazda cez pohorie Velebit do Liky. Pre návštevu Národného parku Plitvické jazerá je pešo (Dolné a Horné jazerá, približne 8 km). Cena vstupenky zahŕňa jazdu loďou a panoramatický výlet vlakom. Cena na osobu zahŕňa: dopravu, sprievodcu, vstup do národného parku (vrátane jazdy loďou a panoramatického vlaku).

NÁRODNÝ PARK KRKÁ WATTERFALLS

 

So svojimi siedmimi travertínovými vodopádmi a celkovým poklesom 242 metrov je rieka Krka prírodným javom. Skradinski Buk, ktorý je touto exkurziou navštevovaný, je siedma, posledná a najdlhšia travertínová bariéra. Prehliadka oblasti je príjemnou prechádzkou a ponúka jedinečný zážitok na plávanie v jazere počas letných mesiacov. Cesta po pobrežnej ceste na úpätí pohoria Velebit smerom na Strednú Dalmáciu. Pobyt trvá približne 3 hodiny na prehliadku Krka a Skradinského Buka. Cena na osobu zahŕňa: dopravu, sprievodcu, vstupné.

Späť