Obergurgl – Hochgurgl

Lyžiarske stredisko Obergurgl – Hochgurgl leží neďaleko monderného Söldenu. Jeho jedinečná poloha na úpatí ladovce, istota sněhu daná vysokou nadmorskou výškou, kvalita a individualita, to z neho robí tajný tip znalcou zimných alpských stredísk.

topmountaiuvodhochgurgl1

         Nájdete ho na konci údolia Ötztal pod priesmykom na rakúsko – talianskej hranici. Dominuje mu masív viac než tri tisíce metrov vysokých vrchov Hochfirst a Schermerspitze a na ich svahoch lyžiari využívajú ako upravené sjazdovky (cca 110 km) tak freeridové terény.

        Najvyššie sa lanovkou dostanete do výšky 3082 m a tady môžete nájsť jedinečnú atrakciu tohoto strediska. Je ňou vyhliadková platforma spojená s panoramatickým barom, který poskytuje nezapomenuteľné výhľady na okolné vrchy. Pri peknom počasí je možné otvoriť sklennú fasádu tohoto diela, potom sa príroda prelína s interiérom budovy.

panorama-bar-mountain1_400 

          Dalším netradičním zážitkom môže byť jazda osemkilometrovou sjazdovkou z vrcholu Festkogel do centra Obergurglu za umelého osvetlenia. Večerné lyžovánie je tu provevádzkované každý štvrtok. A gastronomický tip? Chata Nederhütte nad Obergurglom pod vrcholom Hohe Mut je známa tyrolskými specialitami, ale tiež svojou atmosférou s živou hudbou.